Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Czerwiec 26 2016 04:39:45
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
szukam Pani do kompl...
śliczne małe kotki
CZERWIEC 2016
Szukam pani do sprzą...
"Razem dla kultury -...
GOŃCZE POLSKIE szcze...
MAJ 2016
Ogrodnika od zaraz
Drewniany Wózek użyt...
KWIECIEŃ 2016
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [49]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Szlaki Turystyczne
Witamy wszystkich miłośników turystyki pieszej i rowerowej. Poniżej przedstawiamy opis szlaków rowerowych oraz pieszych przebiegających przez oraz w pobliżu Zalesia Górnego.

Znajdziecie tutaj również MAPĘ z naniesionymi szlakami.
Zapraszamy


Szlaki Rowewrowe prowadzące przez Zalesie Górne

Czarny Chojnowski Szlak Rowerowy (13 km):
Obory - Konstancin-Jeziorna - rez. Obory - Czarnów - rez. Chojnów - rez. Uroczysko Stephana - Zalesie Górne.
Szlak łącznikowy pomiędzy Zielonym Chojnowskim Szlakiem Rowerowym i Rowerowym Szlakiem Wisły. Szlak umożliwia planowanie dodatkowych wariantów wycieczek rowerowych. Łączy obie trasy rowerowe ze stacją PKP w Zalesiu Górnym.

Oraz szlaki Rowerowe przebiegające w okolicach

Zielony Chojnowski Szlak Rowerowy (24 km):
Park Kultury w Powsinie - Las Kabacki - Julianów - Piaseczno - Żabieniec - Orzeszyn - Baniocha - Mikówiec - Góra Kalwaria.
Główna trasa rowerowa Lasów Chojnowskich łącząca warszawski Ursynów przez Las Kabacki z Piasecznem i Górą Kalwarią.

Żółty Chojnowski Szlak Rowerowy (7 km):
Czarnów - Kawęczynek - rez. Obory.
Krótka trasa stanowiąca nieco inną możliwość przejazdu pomiędzy Zielonym Chojnowskim Szlakiem Rowerowym i Rowerowym Szlakiem Wisły. Jest to także propozycja wycieczki rowerowej dla odwiedzających Konstancin-Jeziorną.

Rowerowy Szlak Wisły (niebieski, 32 km):
Park Kultury w Powsinie - Konstancin-Jeziorna - Obory - Łyczyn Parcela - Piaski - Dębówka - Podłęcze - Wólka Dworska - Góra Kalwaria - Czersk.
Fragment Rowerowego Szlaku Wisły. Trasa bardzo ciekawa pod względem krajoznawczym. Po drodze zabytki Konstancina-Jeziorny, Góry Kalwarii i ruiny Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.

Szlaki piesze prowadzące przez Zalesie i Okolice

Główny szlak Lasów Chojnowskich (zielony, 34 km):
Konstancin (szlak zaczyna się na rogu ulic Piłsudskiego i Sienkiewicza, przy przystanku autobusowym) – Nowe Wierzbno – rez. Chojnów – kamień Stephana – Nowinki – PKP Ustanówek (tutaj, po pokonaniu 16 km można wsiąść w pociąg podmiejski w kierunku Piaseczna i Warszawy) – Jeziórko – Jaroszowa Wola – rez. Łoś – uroczysko Łoś – Henryków-Urocze – Złotokłos (końcowy przystanek warszawskiego autobusu podmiejskiego i przystanek PKS, którym można wrócić do Piaseczna).
Trasa prowadzi przez główne kompleksy Lasów Chojnowskich, w sąsiedztwie trzech rezerwatów: Chojnów, Uroczysko Stephana i Łoś. Szlak dostępny także dla rowerzystów, chociaż miejscami dość uciążliwy.

Podwarszawski Szlak Okrężny (czerwony, 38 km):
Góra Kalwaria (ul. 3-go Maja; końcowy przystanek autobusów PKS i linii prywatnych kursujących z Piaseczna i Warszawy, z pętli przy stacji Metro Wilanowska) – Zakalwaria – Ługówka – uroczysko Nowinki – Zalesie Górne (stacja PKP) – Łbiska – rez. Biele Chojnowskie – Las Runowski – Wólka Pracka – Warszawianka – Cmentarz Południowy (przystanek autobusu podmiejskiego 727) – Magdalenka (przystanek autobusu podmiejskiego do Piaseczna i Warszawy).
Trasa jest częścią Podwarszawskiego Szlaku Okrężnego. Z Góry Kalwarii wędrówkę można kontynuować przez most na Wiśle w stronę Karczewa, przez tereny Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Z kolei z Magdalenki trasa prowadzi na zachód, w stronę Podkowy Leśnej, Brwinowa i Puszczy Kampinoskiej. Wycieczkę z Góry Kalwarii do Magdalenki łatwo podzielić na dwie części. W połowie trasy do Piaseczna można wrócić pociągiem z Zalesia Górnego bądź autobusem podmiejskim z Głoskowa.

Szlak Południkowy przez Lasy Chojnowskie (żółty, 28 km):
Piaseczno (dworzec PKP) – Zalesie Dolne – Górki Szymona – Zimne Doły – Zalesie Górne (PKP) – rez. Łoś – Nowy Prażmów - Prażmów.
Trasa wiedzie początkowo wśród willowej zabudowy Zalesia Dolnego, następnie prowadzi malowniczą ścieżką nad Jeziorką do Górek Szymona i dalej wśród stawów oraz przez Lasy Chojnowskie do Zimnych Dołów, gdzie znajduje się popularne miejsce weekendowego odpoczynku z wiatami i miejscami na ognisko. W dalszej części szlak prowadzi przez mniej uczęszczane obszary Lasów Chojnowskich w rejonie Piskórki, Łosia i Nowego Prażmowa.

Szlak rezerwatów przyrody (niebieski, 30 km):
Zalesie Górne (PKP) – Zimne Doły – rez. Uroczysko Stephana – rez. Chojnów – rez. Obory – Łyczyn - rez. Skarpa Oborska - rez. Olszyna Łyczyńska – Obory - rez. Łęgi Oborskie – Konstancin-Jeziorna – Kierszek – rez. Las Kabacki - Ursynów.
Bardzo atrakcyjny szlak pozwala poznać w czasie jednej wycieczki aż siedem rezerwatów przyrody. Prowadzi także przez malownicze tereny stawów pomiędzy Zalesiem Górnym i Żabieńcem. Stanowi okazję do zwiedzenia parku i dworu w Oborach oraz Konstancina wraz z parkiem zdrojowym i tężnią solankową. Trasa, często zmieniająca kierunek i dzięki temu pozbawiona monotonii, doskonale nadaje się dla rowerzystów. Łącząc pierwszy odcinek niebieskiego szlaku (do rez. Chojnów) ze szlakiem czarnym (Chojnowski szlak zabytków przyrody) uzyskać można bardzo interesującą – zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów - pętlę o długości 15 km, która zaczyna się i kończy na stacji PKP w Zalesiu Górnym.

Chojnowski szlak zabytków przyrody (czarny, 10 km):
rez. Chojnów – Pilawa – rez. Pilawski Grąd – rez. Uroczysko Stephana – Zalesie Górne (stacja PKP).
Bardzo ciekawy szlak pozwalający poznać w czasie krótkiej wycieczki trzy rezerwaty przyrody.

Z Konstancina do Góry Kalwarii i Czerska (żółty/zielony, 24,5 km):
Konstancin-Jeziorna (szlak zaczyna się na rogu ulic Piłsudskiego i Sienkiewicza, przy przystanku autobusowym) – rez. Obory – Słomczyn – Cieciszew – Dębówka – Góra Kalwaria - Czersk.
Szlak na początkowym odcinku leśnym w rejonie rez. Obory prowadzi w granicach Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Następnie trasa prowadzi terenami nadwiślańskimi poniżej skarpy Wisły.

Nad Jeziorką i Tarczynką (niebieski, 15 km):
Głosków – Łoś – rez. Skarpa Jeziorki – Prace Duże – Gładków – Komorniki – Tarczyn.
Trasa stanowi początkowy odcinek Szlaku Dolinek Mazowieckich prowadzącego przez Grodzisk Mazowiecki do Radziejowic. Szlak jest bardzo malowniczy i rzadko uczęszczany. Prowadzi w większości nadrzecznymi łąkami. Od wczesnego lata do jesieni uciążliwy z powodu bujnej roślinności na brzegach Jeziorki.

Szlakiem zabytków architektury wokół Konstancina (czarny, 9 km):
Konstancin-Jeziorna - Skolimów - Lasy Słomczyńskie - Królewska Góra - Konstancin-Jeziorna.
Szlak umożliwia poznanie najcenniejszych zabytków architektury Konstancina-Jeziorny.

Powyższe informacje pochodzą ze strony Powiatu Piaseczyńskiego

Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

lvk1981
23/06/2016 08:11
pies jest w typie rasy haski

lvk1981
23/06/2016 08:09
Czy komuś nie zginał pies ?Pies błąka się po ul.Długiej w Ustanowie ,pies jest praktycznie biały ma tylko kilka łat czarnych ,jest bardzo przyjazny dla ludzi ,widac ze ma-miał dom

czarna
19/05/2016 22:52
Witam. Dziś około 12.00 uciekła nam papuga nimfa. Poleciała w stronę Nowinek. Jeśli ktoś z Państwa ją widział lub znalazł proszę o kontakt -508267732.

kazek
19/04/2016 22:10
Zapraszam Was do Muzeum Pułaskiego w Warce. 21 (CZWARTEK) o godz.18tej promocja moich aforyzmów w książeczce "Kartkując". Kazimierz Kochański - Zalesianin i Grójczanin smiley

mycha
19/04/2016 16:53
Petycja o przedłużenie linii SKM do Zalesia Górnego http://www.petycje .pl/petycja/11839/ przedluzenie_linii _skm_(warszawa)_do _konca_ii_strefy_( zalesia_gornego).h tml może ktoś chciałby się p

Peter
18/03/2016 17:00
Szkoda że na stronie nie można zamieścić ogłoszeń. Nikt nie odpowiada na maile. Raczej to zniechęca do zaglądali tutaj.

papuga12
13/03/2016 19:01
Sprzedam Samochód Ford Focus Combi Diesel 1,8 115 KM, rocznik 2005, I własciciel, Cena do uzgodnienia

mycha
03/03/2016 16:08
Pytanie do Ani i Miłosza: co jest (w skrócie) w planie zagospodarowania? W linku jest tylko informacja o przystąpieniu do jego sporządzenia, żadnych szczegółów. Dziękuję

Rabena
03/03/2016 14:00
Sunia wróciła do domku smiley

Rabena
03/03/2016 09:47
Uwaga 2 marca w Zal. Górnym zaginęła suczka, ktoś jej szuka - więcej info na forum

ania i milosz
16/02/2016 20:30
do jutra można zgłaszać wnioski do PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO ZALESIA GÓRNEGO info - http://piaseczno.eu/index
.php?&mnu=316&id=9507


rafalb7
06/01/2016 19:37
Piesek się znalazł. Zaopiekowali się nim dobrzy ludzie :-) Dziękuję wszystkim za pomoc.

rafalb7
02/01/2016 22:12
31.12 w miejscowości Jeziórko zaginęła średniej wielkości suczka - Luna. Ostatni raz widziano ją w okolicach stacji PKP Ustanówek w godzinach przedpołudniowych. Piesek jest bardzo nieufny w stosunku d

adede
12/11/2015 21:13
matematyka - wszystkie poziomy-egzaminator maturalny. tel. 603039930

gilbert
29/10/2015 18:55
Finansowany przez gminę Piaseczno spacer Nordic walking z trenerem. Zapraszamy w sobotę 31.10, godz. 10, Sarenki 11. Stowarzyszenie Rodziców TU

Archiwum