Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Sierpień 30 2016 01:32:32
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Msza Św. Polowa w Le...
Zagineła sunia owcza...
SIERPIEŃ 2016
SPRZEDAM DREWNO śWIE...
mały kotek szuka domu
LIPIEC 2016
szukam Pani do kompl...
śliczne małe kotki
CZERWIEC 2016
Szukam pani do sprzą...
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [49]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Szlaki Turystyczne
Witamy wszystkich miłośników turystyki pieszej i rowerowej. Poniżej przedstawiamy opis szlaków rowerowych oraz pieszych przebiegających przez oraz w pobliżu Zalesia Górnego.

Znajdziecie tutaj również MAPĘ z naniesionymi szlakami.
Zapraszamy


Szlaki Rowewrowe prowadzące przez Zalesie Górne

Czarny Chojnowski Szlak Rowerowy (13 km):
Obory - Konstancin-Jeziorna - rez. Obory - Czarnów - rez. Chojnów - rez. Uroczysko Stephana - Zalesie Górne.
Szlak łącznikowy pomiędzy Zielonym Chojnowskim Szlakiem Rowerowym i Rowerowym Szlakiem Wisły. Szlak umożliwia planowanie dodatkowych wariantów wycieczek rowerowych. Łączy obie trasy rowerowe ze stacją PKP w Zalesiu Górnym.

Oraz szlaki Rowerowe przebiegające w okolicach

Zielony Chojnowski Szlak Rowerowy (24 km):
Park Kultury w Powsinie - Las Kabacki - Julianów - Piaseczno - Żabieniec - Orzeszyn - Baniocha - Mikówiec - Góra Kalwaria.
Główna trasa rowerowa Lasów Chojnowskich łącząca warszawski Ursynów przez Las Kabacki z Piasecznem i Górą Kalwarią.

Żółty Chojnowski Szlak Rowerowy (7 km):
Czarnów - Kawęczynek - rez. Obory.
Krótka trasa stanowiąca nieco inną możliwość przejazdu pomiędzy Zielonym Chojnowskim Szlakiem Rowerowym i Rowerowym Szlakiem Wisły. Jest to także propozycja wycieczki rowerowej dla odwiedzających Konstancin-Jeziorną.

Rowerowy Szlak Wisły (niebieski, 32 km):
Park Kultury w Powsinie - Konstancin-Jeziorna - Obory - Łyczyn Parcela - Piaski - Dębówka - Podłęcze - Wólka Dworska - Góra Kalwaria - Czersk.
Fragment Rowerowego Szlaku Wisły. Trasa bardzo ciekawa pod względem krajoznawczym. Po drodze zabytki Konstancina-Jeziorny, Góry Kalwarii i ruiny Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.

Szlaki piesze prowadzące przez Zalesie i Okolice

Główny szlak Lasów Chojnowskich (zielony, 34 km):
Konstancin (szlak zaczyna się na rogu ulic Piłsudskiego i Sienkiewicza, przy przystanku autobusowym) – Nowe Wierzbno – rez. Chojnów – kamień Stephana – Nowinki – PKP Ustanówek (tutaj, po pokonaniu 16 km można wsiąść w pociąg podmiejski w kierunku Piaseczna i Warszawy) – Jeziórko – Jaroszowa Wola – rez. Łoś – uroczysko Łoś – Henryków-Urocze – Złotokłos (końcowy przystanek warszawskiego autobusu podmiejskiego i przystanek PKS, którym można wrócić do Piaseczna).
Trasa prowadzi przez główne kompleksy Lasów Chojnowskich, w sąsiedztwie trzech rezerwatów: Chojnów, Uroczysko Stephana i Łoś. Szlak dostępny także dla rowerzystów, chociaż miejscami dość uciążliwy.

Podwarszawski Szlak Okrężny (czerwony, 38 km):
Góra Kalwaria (ul. 3-go Maja; końcowy przystanek autobusów PKS i linii prywatnych kursujących z Piaseczna i Warszawy, z pętli przy stacji Metro Wilanowska) – Zakalwaria – Ługówka – uroczysko Nowinki – Zalesie Górne (stacja PKP) – Łbiska – rez. Biele Chojnowskie – Las Runowski – Wólka Pracka – Warszawianka – Cmentarz Południowy (przystanek autobusu podmiejskiego 727) – Magdalenka (przystanek autobusu podmiejskiego do Piaseczna i Warszawy).
Trasa jest częścią Podwarszawskiego Szlaku Okrężnego. Z Góry Kalwarii wędrówkę można kontynuować przez most na Wiśle w stronę Karczewa, przez tereny Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Z kolei z Magdalenki trasa prowadzi na zachód, w stronę Podkowy Leśnej, Brwinowa i Puszczy Kampinoskiej. Wycieczkę z Góry Kalwarii do Magdalenki łatwo podzielić na dwie części. W połowie trasy do Piaseczna można wrócić pociągiem z Zalesia Górnego bądź autobusem podmiejskim z Głoskowa.

Szlak Południkowy przez Lasy Chojnowskie (żółty, 28 km):
Piaseczno (dworzec PKP) – Zalesie Dolne – Górki Szymona – Zimne Doły – Zalesie Górne (PKP) – rez. Łoś – Nowy Prażmów - Prażmów.
Trasa wiedzie początkowo wśród willowej zabudowy Zalesia Dolnego, następnie prowadzi malowniczą ścieżką nad Jeziorką do Górek Szymona i dalej wśród stawów oraz przez Lasy Chojnowskie do Zimnych Dołów, gdzie znajduje się popularne miejsce weekendowego odpoczynku z wiatami i miejscami na ognisko. W dalszej części szlak prowadzi przez mniej uczęszczane obszary Lasów Chojnowskich w rejonie Piskórki, Łosia i Nowego Prażmowa.

Szlak rezerwatów przyrody (niebieski, 30 km):
Zalesie Górne (PKP) – Zimne Doły – rez. Uroczysko Stephana – rez. Chojnów – rez. Obory – Łyczyn - rez. Skarpa Oborska - rez. Olszyna Łyczyńska – Obory - rez. Łęgi Oborskie – Konstancin-Jeziorna – Kierszek – rez. Las Kabacki - Ursynów.
Bardzo atrakcyjny szlak pozwala poznać w czasie jednej wycieczki aż siedem rezerwatów przyrody. Prowadzi także przez malownicze tereny stawów pomiędzy Zalesiem Górnym i Żabieńcem. Stanowi okazję do zwiedzenia parku i dworu w Oborach oraz Konstancina wraz z parkiem zdrojowym i tężnią solankową. Trasa, często zmieniająca kierunek i dzięki temu pozbawiona monotonii, doskonale nadaje się dla rowerzystów. Łącząc pierwszy odcinek niebieskiego szlaku (do rez. Chojnów) ze szlakiem czarnym (Chojnowski szlak zabytków przyrody) uzyskać można bardzo interesującą – zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów - pętlę o długości 15 km, która zaczyna się i kończy na stacji PKP w Zalesiu Górnym.

Chojnowski szlak zabytków przyrody (czarny, 10 km):
rez. Chojnów – Pilawa – rez. Pilawski Grąd – rez. Uroczysko Stephana – Zalesie Górne (stacja PKP).
Bardzo ciekawy szlak pozwalający poznać w czasie krótkiej wycieczki trzy rezerwaty przyrody.

Z Konstancina do Góry Kalwarii i Czerska (żółty/zielony, 24,5 km):
Konstancin-Jeziorna (szlak zaczyna się na rogu ulic Piłsudskiego i Sienkiewicza, przy przystanku autobusowym) – rez. Obory – Słomczyn – Cieciszew – Dębówka – Góra Kalwaria - Czersk.
Szlak na początkowym odcinku leśnym w rejonie rez. Obory prowadzi w granicach Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Następnie trasa prowadzi terenami nadwiślańskimi poniżej skarpy Wisły.

Nad Jeziorką i Tarczynką (niebieski, 15 km):
Głosków – Łoś – rez. Skarpa Jeziorki – Prace Duże – Gładków – Komorniki – Tarczyn.
Trasa stanowi początkowy odcinek Szlaku Dolinek Mazowieckich prowadzącego przez Grodzisk Mazowiecki do Radziejowic. Szlak jest bardzo malowniczy i rzadko uczęszczany. Prowadzi w większości nadrzecznymi łąkami. Od wczesnego lata do jesieni uciążliwy z powodu bujnej roślinności na brzegach Jeziorki.

Szlakiem zabytków architektury wokół Konstancina (czarny, 9 km):
Konstancin-Jeziorna - Skolimów - Lasy Słomczyńskie - Królewska Góra - Konstancin-Jeziorna.
Szlak umożliwia poznanie najcenniejszych zabytków architektury Konstancina-Jeziorny.

Powyższe informacje pochodzą ze strony Powiatu Piaseczyńskiego

Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Rabena
22/08/2016 13:30
Dobry link http://olx.pl/oferta/dobi
esz-zaginela-suczka-rasy-
owczarek-niemiecki-CID103
-IDhaNqj.html#3845372589;
promoted


Rabena
22/08/2016 13:29
Zaginęła sunia owczarka z Dobiesza, prośba o rozglądanie się http://olx.pl/oferta/kont
akt/dobiesz-zaginela-sucz
ka-rasy-owczarek-niemieck
i-CID103-IDhaNqj.html?sea
rch_id=3845372589#38453


MP Alkohole i Wina Swiata
20/08/2016 10:28
PRACA!! Poszukujemy osób chętnych do pracy w salonie M&P Alkohole i Wina Świata ul.Wichrowa 1C. CV prosimy wysyłać na adres piaseczno@wina-mp.pl lub osobiście.

Kowalski
30/07/2016 17:05
Pliiis.... potrzebuje numer telefonu do solidnej Security Firma w zalesiu gornym, ktora zabezpieczy moj Dom w czasie nieobecnoci przez 1 rok.

dominkom
13/07/2016 16:55
zaginęła mała suczka brązowa szorstkowłosa podobna do jamniki terier proszę o pomoc w znalezieniu dziecko czeka

japczak
10/07/2016 17:56
Zgubiono okulary korekcyjne - RayBan (złoto-czarne) najprawdopodobniej w okolicach stacji PKP w Zalesiu Górnym. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? smiley

lvk1981
23/06/2016 08:11
pies jest w typie rasy haski

lvk1981
23/06/2016 08:09
Czy komuś nie zginał pies ?Pies błąka się po ul.Długiej w Ustanowie ,pies jest praktycznie biały ma tylko kilka łat czarnych ,jest bardzo przyjazny dla ludzi ,widac ze ma-miał dom

czarna
19/05/2016 22:52
Witam. Dziś około 12.00 uciekła nam papuga nimfa. Poleciała w stronę Nowinek. Jeśli ktoś z Państwa ją widział lub znalazł proszę o kontakt -508267732.

kazek
19/04/2016 22:10
Zapraszam Was do Muzeum Pułaskiego w Warce. 21 (CZWARTEK) o godz.18tej promocja moich aforyzmów w książeczce "Kartkując". Kazimierz Kochański - Zalesianin i Grójczanin smiley

mycha
19/04/2016 16:53
Petycja o przedłużenie linii SKM do Zalesia Górnego http://www.petycje .pl/petycja/11839/ przedluzenie_linii _skm_(warszawa)_do _konca_ii_strefy_( zalesia_gornego).h tml może ktoś chciałby się p

Peter
18/03/2016 17:00
Szkoda że na stronie nie można zamieścić ogłoszeń. Nikt nie odpowiada na maile. Raczej to zniechęca do zaglądali tutaj.

papuga12
13/03/2016 19:01
Sprzedam Samochód Ford Focus Combi Diesel 1,8 115 KM, rocznik 2005, I własciciel, Cena do uzgodnienia

mycha
03/03/2016 16:08
Pytanie do Ani i Miłosza: co jest (w skrócie) w planie zagospodarowania? W linku jest tylko informacja o przystąpieniu do jego sporządzenia, żadnych szczegółów. Dziękuję

Rabena
03/03/2016 14:00
Sunia wróciła do domku smiley

Archiwum