Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Sierpnia 11 2020 15:50:24
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
zginela kotka trikol...
Spalony dom niedalek...
Las Chojnowski -zagr...
lex ardanowski w na...
Odbiornik TV 25 cali
ZNALEZIONO KOTA
SPRZĄTANIE...PRASOWA...
INSTALACJE ELEKTRYCZ...
Msza Św. Polowa w Le...
Kursy krawieckie w Z...
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [50]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Mamy duży problem
Drodzy mieszkańcy,


Nie wiem czy ktokolwiek z was słyszał o tym, że w samym centrum Zalesia Górnego (przy bazarku na ul.Pionierów) ma zostać wybudowany maszt UMTS 40 metrowy o bardzo dużej mocy jednego z operatorów komórkowych. Co to znaczy dla nas mieszkańców?

Otóż to że my jako mieszkańcy będziemy poddani ciągłemu promieniowaniu fal elektromagnetycznych, które są zabójcze dla zdrowia. (w szczególności dzieci oraz ludzie starsi). Według wszystkich przepisów stacje nadawcze tego typu powinny być budowane co najmniej w odległości 500 metrów od zabudowań.

Jeżeli jesteś zainteresowany i chcesz się sprzeciwić bądź w sobotę 11.11. 2006 o godz. 9.00 na bazaru przy ulicy Pionierów.

Dopisane 10.11.2006:
protest
Komentarze
wibrysy dnia listopada 07 2006 11:29:08
jeszcze podam tu adres ogłoszenia i o terminach sprzeciwu http://www.bip.piaseczno.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=807&Itemid=32smiley
drzejms-buond dnia listopada 07 2006 11:45:31
ja juz nic nie rozumiem...
smiley
hxs dnia listopada 08 2006 01:24:19
a robak już pewnie dzielił kasiore
tomek dnia listopada 08 2006 05:06:52
1. Z tą mocą to gruba przesada, policja będzie nadawała z dużo większą.
2. Fakt - wieża kratownicowa w samym środku Zalesia wyglądałaby koszmarnie. Przeciwko temu trzeba protestować. Czy ktoś widział projekt?
3. P4 na pewno gdzieś postawi swoją stację bazową - pozostali operatorzy niechętnie wpuszczą ich na swoje obiekty.
4. Im bliżej telefon komórkowy jest stacji bazowej, tym z mniejszą mocą nadaje. Telefon to też nadajnik - prawda, że szkodzi głównie właścicielowi w przeciwieństwie do stacji bazowej, która szkodzi wszystkim. Z tego wynikałoby, że paradoksalnie działka p. Robaka to najlepsze miejsce, bo wszystkie telefony (oczywiście tylko P4) miałyby blisko.
5. W Zalesiu i najbliższej okolicy jest kilka stacji bazowych telefonii komórkowych, maszty wlan-owe, nadajniki tepsy obsługujące telefony stacjonarne, nadajniki do systemów alarmowych, kuchenki mikrofalowe i wiele innych. Nie uciekniemy przed tym, nie możemy i chyba nie chcemy, bo wszyscy z tych systemów po trosze korzystamy. Akurat parametry nadawania przez operatorów komórkowych są ściśle przestrzegane, w przeciwieństwie do pozostałych systemów.
Deker dnia listopada 08 2006 16:17:55
Tomek ma rację - poza względami estetycznymi nie ma się raczej o co obawiać.
Bardziej szkodliwe jest pole emitowane przez przykładany do głowy telefon przy słabym sygnale z BTSa
Jak pracowałem w Polkomtelu, BTS wisiał sobie wewnątrz budynku - na ścianie dyrekcji smiley
real dnia listopada 08 2006 18:08:04
A może to nie chodzi o to promieniowanie i szkodliwość dla otoczenia, a o kasę dla Robaka !!!! Może powinien się podzielić z sąsiadami ?
korczak dnia listopada 08 2006 22:19:46
P4 szuka optymalnego miejsca dla anteny. Składa podanie do gminy o pozwolenie na budowę. Jak dostaną pozwolenie, to budują. Jak nie, to szukają dalej (w całej Polsce jest to parę tysięcy masztów).To GMINA odpowiada za to, żeby w centrum Zalesia nie stawiać masztów. P4 dba o interes udziałowców. O nasz interes powinien dbać samorząd - nasi radni, itd. Sprawę trzeba chyba zablokować oficjalną drogą, tzn. wymusić na wydziale architektury, czy jak oni się teraz nazywają, żeby nie dał pozwolenia na budowę.
nb - możnaby postawić maszt gdzieś przy torach, albo np. przy parkingu w Ośrodku Wisła.
Fickus dnia listopada 08 2006 22:50:50
Nareszcie będie szybki internet na wsi !!! ;-)smiley
Kura_Konus dnia listopada 09 2006 01:11:19
Ja też co prawda uważam, że pomysł masztu w ZALESIU (!!!) jest głupi. Ale jeżeli "według wszystkich przepisów stacje (...) powinny być budowane conajmniej 500m od zabudowań" to gmina nie powinna wydać zgody, a jeżeli wyda to albo złamie prawo, albo nie ma takich przepisów nie ma, czyli protestujący KŁAMIĄ!
Pozatym moja lodówka tez ma moc kilkakrotnie większa i nie robi nikomu krzywdy.
Jeżeli Robak się podzieli z sąsiadami to ja nic nie mam przeciw masztowi....
Krzysztof dnia listopada 09 2006 15:54:32
Te 500 m od zabudowań to gruba bzdura. Wiele nadajników jest umieszczonych NA budynkach, czyli 0 m od zabudowań.
Nie ulegajcie tej histerii. To bardzo dobrze, że w Zalesiu będzie UMTS.
tomek dnia listopada 11 2006 02:47:24
Niestety, ale treść ulotki, którą pewnie już znacie, zmusza mnie do zabrania głosu w tej sprawie jeszcze raz. Nagromadzenie w niej bzdur jest kosmiczne. Dlaczego działają nasze telefony (również UMTS-owe)? Bo stacje bazowe telefonii komórkowej już działają w Zalesiu. Stoją tu, są włączone i emitują te śmiercionośne fale. Działają już od 10 lat. W samym Zalesiu i najbliższej okolicy jest 5 stacji bazowych (to te, które mogę wskazać palcem) i tylko dzięki nim możecie korzystać ze swoich telefonów.

Teraz skupmy się na odległościach. W założeniach projektowych dla sieci komórkowych w miastach określa się odległość pomiędzy stacjami bazowymi na 500m, czyli maksymalna odległość abonenta od anteny wynosi 250m. Maksymalna 250m! Pomiędzy tymi stacjami może być bardzo dużo mikrokomórek o odległościach nawet kilku metrów. Poza miastami buduje się oczywiście trochę luźniej (ze względu na mniejszą liczbę klientów i koszty). Siatka dla UMTS-a to ok. 1km. Czyli maszt u pana Robaka nie załatwia nawet całego Zalesia.

Teraz trochę o mocach. Pilot w UMTS-ie (czyli to co nadaje ze stacji bazowej cały czas) to 2W (słownie: dwa waty). Jest to taka sama moc, jaką ma pojedynczy telefon komórkowy. Przy zestawionych połączeniach moc nadawana z anten trochę wzrasta, ale nie przekracza poziomu max ok. 20W. Z maksymalną mocą nadaje się tylko wtedy, gdy wielu abonentów jest daleko od stacji bazowej. Te same zasady działają w każdym telefonie: im dalej od stacji bazowej, tym telefon nadaje z większą mocą (max 2W). Telefony GSM-owe regulują swoją moc co pół sekundy, UMTS-owe wiele razy na sekundę - zawsze starają się działać z najmniejszą mocą. To samo dotyczy stacji bazowej.
W ogólności stacja bazowa to taki sam telefon komórkowy jaki codziennie używamy, tylko z bardzo dobrymi i dobrze umiejscowionymi antenami - właśnie po to, żeby było możliwe połączenie z małym telefonem z wykorzystaniem bardzo małej mocy.

Teraz trochę o antenach. Anteny w stacji bazowej to anteny sektorowe (jeden sektor - 120st), które w pionie mają wiązkę ok. 7st. Czyli taka antena nie nadaje do góry i nie nadaje do dołu - nadaje tylko w poziomie. Aby wiązka nadawana nie przeskoczyła ponad głowami, anteny lekko pochyla się do dołu.

Trudno mi skomentować treść ulotki tak, żeby zachować jakąś powagę. Poprzestanę na tym, że jeśliby "promieniowanie fal radiowych niszcżyło żywe organizmy w promieniu kilku kilometrów", to piszący te słowa w ogóle nie narodziliby się. Wszystkie pozostałe "fakty" są również kompletnie nieprawdziwe.

Co do tej konkretnej lokalizacji, to uważam, że jednak ma sens. Ze względu na centralne położenie w Zalesiu umożliwiłaby korzystanie z UMTS-a na najwyższych prędkościach transmisji przy najniższych mocach nadawania. Maszt jest wprawdzie kratownicowy, ale cienki i w zasadzie bardzo niski (31,5m), będzie wystawał ponad drzewa o kilka metrów. Postawiony w głębi działki, 20m od Koralowych Dębów i 25m od Pionierów będzie, wydaje mi się, całkowicie niewidoczny ze wszystkich stron. Można, np. ze względu na wyjątkową urodę Zalesia smiley, upierać się na np. maszt ze strunobetonu (to taki cienki słup), może warto.
Można spróbować od P4 wynegocjować umożliwienie zainstalowania (może przy wsparciu gminy) darmowego wlana na ich maszcie. Nie wiem, czy to realne - na pewno wymagałoby naszego wspólnego działania. Z tego co wiem z plotek, P4 ma duże problemy z budową swojej sieci i może byłby skłonny pójść na jakieś ustępstwa.
anca dnia listopada 15 2006 21:14:41
Tak Konus ty zaraz zaczniesz się zakładać kto wyżej wejdziesmiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sylwia z
05/08/2020 19:56
CV prosimy przesłać na studio@rzezucha.com Zapraszamy serdecznie do współpracy smiley

sylwia z
05/08/2020 19:55
Fundacja Dzieci Zdolnych Cogito Rzeżucha Studio zatrudni do współpracy nauczycielkę lub nauczyciela języka angielskiego i lub hiszpańskiego otwartego na kreatywne metody pracy. CV prosimy przesłać na

Henryk
29/07/2020 21:02
czy ktoś widział co zrobila kolej wzdlóż swojej linii energetyczne?wygląda to jakby przez zalesie przeszedł tajfun ciekawe czy to uporządkują? jak ja chcę usunąć suche drzewa to muszę się starać o poz

adgam
15/04/2020 17:51
Godna polecenia osoba szuka pracy- sprzątanie 578219504

mtfzalesie
29/02/2020 19:20
https://www.petycjeonline
.com/nie_dla_projektow_ce
ntralnego_portu_komunikac
yjnego?uv=20747336#


ania123
02/01/2020 03:27
Szukam pomocy domowej 668807561

Nabuzowany
20/11/2019 12:33
Sprzątanie domów, mieszkań. Mycie okien. Prasowanie. Profesjonalne środki czystości. tel. 693 177 811

mtfzalesie
20/06/2019 20:35
w oklicy Wzgorz zginal 11.06.19 stary czarny kot slepy na oko-nagroda. tel.886217379

faldam7
09/05/2019 19:38
Znajomi szukają domu do wynajęcia w okolicach ZG. W dobrym standardzie tj. nie "ala Gierek" :-) dzwoń do Darka 882941211 lub Asi 600331313

ania123
13/11/2018 14:38
Grabienie lisci, wycinka drzew, porzadkowanie terenow, ukladanie kostki brukowej 889948656 lub 662376520. Drewno kominkowe

ania123
13/11/2018 14:36
Szukam pracy jako niania. Odbiore dziecko z przedszkola lub szkoly i zaopiekuje sie do czasu powrotu rodzicow z pracy. 668 807 561

ania i milosz
31/08/2018 16:33
na chodniku wzdluz Jesionowej znaleziona karta maestercard Revolut na osobe o inicjalach S.P. Czeka bezpiecznie na wlasciciela.

dominkom
23/07/2018 09:32
poszukuję osoby,która naprawi mój laptop asus

gagat
30/06/2018 21:34
Dziś między 9-18.00 zaginął biszkoptowy, pulchny labrador. Znalazcę prosimy o tel. na nr 604338183

papuga12
16/06/2018 17:25
Sprzedam fotelik Maxi-Cosi samochodowy waga dziecka 15 do 36kg. tel 501 081 962

Archiwum