Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Maja 16 2021 22:56:32
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Las Chojnowski -zagr...
Listopad z Centrum K...
Msza Św. Polowa w Le...
zginela kotka trikol...
Spalony dom niedalek...
lex ardanowski w na...
Odbiornik TV 25 cali
ZNALEZIONO KOTA
SPRZĄTANIE...PRASOWA...
INSTALACJE ELEKTRYCZ...
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [50]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Zobacz Temat
Zalesie Górne - Forum mieszkańców Zalesia Górnego | O OKOLICACH, CZYLI BLIŻSZYCH I DALSZYCH SĄSIADACH | Ciekawe imprezy
Autor Luty 2017 w Centrum Kultury w Piasecznie
kulturalnipl
Użytkownik

Postów: 140
Data rejestracji: 13.12.09
Dodane dnia 26-01-2017 11:56
KALENDARIUM LUTY 2017

WYDARZENIA

3 (piątek) - godz. 19:00, Wernisaż malarstwa Elżbiety Hampson - Galeria Fryderyk w Przystanku Kultura, pl. Piłsudskiego 9, wstęp wolny.

3 (piątek) r11; godz. 19:30, Świeczowisko r11; walentynkowisko dla Grażynki r11; sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49.
Tym razem zespół Parasol Poetica zaśpiewa najpiękniejsze polskie piosenki o miłości r11; wszystko oczywiście z nurtu rflanelir1; i poezji śpiewanej.
Uwaga r11; będzie można je dedykować ukochanej osobie (i nie tylko)!
Dedykacje będzie można kupić. Cena od 5 zł. Zebrane pieniążki zostaną przekazane Grażynce, potrzebującej nauczycielce jednego z piaseczyńskich gimnazjów.

4 (sobota) r11; godz. 19:15, Klub Filmowy Rewers, projekcja filmu rMoje córki krowyr1; reż. Kinga Dębska, gość: Gabierla Muskała r11; Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza 14, wstęp wolny.

5 (niedziela) r11; godz. 19:00, Niedziela z Jazzem - Trio Wojciecha Gogolewskiego rSkaldowie na jazzowor1;, sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49, wstęp 20 zł.
Projekt "Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego" jest hołdem oddanym najciekawszej i najlepszej polskiej grupie rockowej późnych lat 60-tych i 70-tych.
Bazując na niewyczerpanych źródłach pomysłów Andrzeja Zielińskiego dokonaliśmy transkrypcji piosenek Skaldów na trio jazzowe. Harmonia i rytmika oryginalnych wykonań, trafiając na jazzowy grunt samoczynnie poddała się innemu feelingowi i czasom. The Beatles, do których śmiało można porównać naszych Skaldów doczekali się tysięcy wersji swoich utworów a teraz przyszedł czas na Skaldów. Utwory takie jak "Cała jesteś w skowronkachr1;, rMedytacje wiejskiego listonoszar1; czy rKuligr1; to dzieła, które od dawna powinny znajdować się na czele listy najczęściej granych standardów.
Do projektu zaprosiłem wybitnych muzyków, którzy zrealizowali swoje zadania z największą rzetelnością, feelingiemi kulturą. Adam Lewandowski jest perkusistą, któremu znaczenie słowa rtimer1; jakby wszczepiono pod skórę . Paweł Pańta to wspaniały muzyk, improwizator i melodyk. Jestem dumny, że mogę pracować z takimi ludźmi.

7 (wtorek) r11; godz. 20:00, Kulturalne Biuro Podróży - Droga do Araratu r11; Muzyczna podróż do Armenii, sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny.
Zespół Habiarjan istnieje od 2013 roku. W składzie zespołu jest dwóch rdzennych Ormian oraz pół Inguszka dlatego też postanowili oni przybliżyć muzykę oraz kulturę regionu kaukaskiego nie tylko poprzez kompozycje ale także opowiadając i tańcząc
o Armenii jako o kolebce chrześcijaństwa opowieść o granacie i dudku opowieść o tym jak przygotowuje się świąteczne danie ghapama,o lavashu i tańcu koczari wpisanego na listę UNESCO.
Tego rodzaju muzyczne przedstawienia dali już dla Zamku Królewskiego w Pałacu pod Blachą, na Europejskim Festiwalu Smaku w Lublinie oraz na Dniach Armenii w Lanckoronie z ramienia Ambasady Armenii.

KULTURALNA ZIMA

10 (piątek) r11; godz. 19:00, rGdzie mieszka miłośćr1; r11; koncert operetkowy, sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49, wstęp 10 zł.
Małgorzata Kulińska i jej goście
W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze piosenki z musicali takich jak: ,,Upiór w operzer17;r17;, ,,Nędznicyr17;r17;,,,My fair ladyr17;r17;, ,,Człowiek z La Munchyr17;r17;, arie i duety z operetek takich jak: ,,Księżniczka czardaszar17;r17;, ,,Zemsta nietoperzar17;r17;, ,,Hrabina Maricar17;r17;, ,,Wesoła wdówkar17;r17;. Podczas wieczoru zabrzmią również hity z repertuaru światowych gwiazd: Toma Jonesa i Elvisa Presleya.

18 (sobota) r11; godz. 18:00, Artur Barciś Show, sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49, bilety w przedsprzedaży od 7 lutego w cenie 30zł, w dniu imprezy 40zł.
Solowy występ popularnego aktora. Artysta, w sobie właściwy sposób nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością opowiadając anegdoty o swojej zabawnej drodze do aktorstwa. Zaprasza za kulisy teatru i planu filmowego opowiadając o tremie, dykcji, różnego rodzaju rsypkachr1;, czyli aktorskich wpadkach, oraz dowcipach jakie aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko to jest opatrzone, w mistrzowski sposób wykonywanymi piosenkami. rArtur Barciś Showr1;, to pełne humoru i wdzięku spotkanie ze znakomitym i bardzo lubianym aktorem.

21 (wtorek)- godz. 19:00, Koncert fortepianowy Yuko Kawai, sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny.
Śmiało można uznać, że liryzm przenikający jej pełną śpiewności grę godny jest Lipattiego." - The Art of Records, 2008
Jako pierwsza zaprezentowała światowe prawykonanie Koncertów fortepianowych e-moll i f-moll Chopina w wersji na fortepian solo według Wydania Narodowego.
Yuko Kawai urodziła się w Nagoi (Japonia). Gra na fortepianie od piątego roku życia. W trakcie studiów podyplomowych w Aichi została zauważona przez przebywającego wówczas w Japonii prof.Jana Ekiera. Rezultatem spotkania była kontynuacja studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie pod jego kierunkiem i uzyskanie dyplomu tej uczelni w 1994 roku.
W 1995 roku Yuko Kawai zdobyła III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im.Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach. W październiku tego samego roku wzięła udział w XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im.F.Chopina w Warszawie. Pomimo, że nie została laureatką, zdobyła uznanie jurorów, publiczności oraz krytyków muzycznych.
Yuko Kawai prowadzi intensywną działalność koncertową; występuje w Europie i Japonii. Często zasiada w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych. Dokonała licznych nagrań płytowych dla wytwórni: Platz, Imagine oraz BeArTon, a jej utrwalone na płytach interpretacje muzyki Chopina są wysoko cenione.
W 2008 r. Yuko Kawai wykonała cykl recitali złożonych ze wszystkich sonat Mozarta w Nagoya praz w Anjo, a w 2009 r. odbyło się w jej udziałem japońskie prawykonanie Koncertu fortepianowego As-dur op.127 F.Kalkbrennera. W roku 2010 odbyła tournée po Japonii (Osaka, Okazaki, Nagoya, Hamamatsu oraz Tokio) z Kwartetem Smyczkowym Filharmonii Warszawskiej, podczas którego wykonywała Koncerty fortepianowe Chopina.


25 (sobota) r11; godz. 19:00, koncert Mikromusic Trio
, sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49, bilety w przedsprzedaży od 14 lutego w cenie 20zł, w dniu koncertu 30zł.
Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem tez muzyki ludowej. Na debiutanckim albumie Mikromusic wydanym w 2006 roku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński. Na 10-lecie zespołu w 2012 roku został wydany koncertowy album oraz dvd Mikromusic w eterze. Na początku 2013 pojawił się piąty krążek zespołu Piękny koniec zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów, a singiel Takiego chłopaka osiągnął ponad 11 mln. wyświetleń na portalu YouTube. Mikromusic ma również na swoim koncie nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki Thank God I'm a Woman. Najnowsza płyta studyjna Mikromusic Matka i Żony ukazała się w październiku 2015 roku. Płytę zapowiedział utwór. Krystyno, we wrześniu
zaś ukazał się singiel Bezwładnie, w którym gościnnie zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie Chemia w reżyserii Bartka Prokopowicza. W listopadzie 2016 roku odbędzie się premiera dwupłytowego albumu W kwietniu stanowiącego zapis trasy koncertowej Mikromusic.

Trzyosobowy skład reprezentują:
Natalia Grosiak - wokal
Dawid Korbaczyński - gitara
Robert Szydło - gitara basowa

WYDARZENIA DLA DZIECI

3 (piątek) r11; godz. 9:45, 10:45, 11:45, Filharmonia Narodowa dla dzieci - Posłuchajcie oto bajka, sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49, wstęp 8 zł.

7 (wtorek) r11; godz. 10:00 i 11:00, Księżniczka Muzalinda, sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49, wstęp 8zł.

KULTURALNA ZIMA

PRZYSTANEK KULTURA, ul: Pl. Piłsudskiego 9
Warsztaty plastyczne, teatralne, muzyczne, rysobookowanie, zabawa w LEGO. Szczegóły na www.kulturalni.pl.

STREFA KULTURY, ul: Jarząbka 20/85
JA-BAJKA - warsztaty budowy i animacji lalek. Szczegóły na www.kulturalni.pl.

KLUBY KULTURY: Bogatki, Chojnów, Grochowa, Runów, Wola Gołkowska, Zalesie Górne, Złotokłos
Zajęcia plastyczne, rękodzieło, rysunek i malarstwo, ceramiczne, szachy, taniec, filcowanie, szydełkowanie, konkursy, dyskoteki. Szczegółowe informacje dotyczące KULTURALNEJ ZIMY dostępne na stronie www.kulturalni.pl.

MUZEUM REGIONALNE, ul. Piłsudskiego 10
Działania teatralno-plastyczne, warsztaty rękodzielnicze, sztuka afrykańska współczesnej Tanzanii.
Szczegółowe informacje dotyczące KULTURALNEJ ZIMY dostępne na stronie www.kulturalni.pl.

DOM KULTURY, ul. Kościuszki 49.


19 (niedziela) - godz. 10:00 i 11:30, Teatranek - Teatr KULTURESKA rZielony Kopciuszekr1;,
sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49, wstęp 12zł.

26 (niedziela) - godz. 15:30 Niedziela Małego Melomana - cykl koncertów kameralnych skierowanych do rodzin z dziećmi, sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49, wstęp 12 zł.

WYSTAWY

Maria Dąbrowska z wizytą w Piasecznie
Wystawę można oglądać do 11 marca w Muzeum Regionalnym, pl. Piłsudskiego 10.

Malarstwo Elżbiety Hampson
Wystawę można oglądać do 5 marca, w Galerii Fryderyk, pl. Piłsudskiego 9.

SPOTKANIA

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
1 i 8 (środa), godz. 11:00
sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

KLUB KLASY KOBIET
7 i 21 (wtorek), godz. 18:00
Cykl spotkań różnych kobiet w różnym wieku
Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, Piaseczno, sala 39.

KULTURALNA ZIMA
Dla tych, którzy nie wyjeżdżają w tym czasie zaplanowaliśmy cykl warsztatów (między innymi plastyczne, rękodzielnicze, teatralne, muzyczne) , oraz imprezy dla wszystkich grup wiekowych r11; spotkanie z operetką, Teatranek dla najmłodszych, występ Artura Barcisia, koncert fortepianowy Yuko Kawai, koncert zespołu MIKROMUSIC oraz Niedzielę Małego Melomana.

W tym roku ciekawą propozycją są warsztaty budowy i animacji lalek JA-BAJKA, w czasie których uczestnicy i uczestniczki uczą się budować lalki i animować je, a następnie biorą udział w zajęciach teatru ruchu. Rekwizyty budowane są z materiałów recyclingowych, takich jak puste butelki, kartony, folie, papiery. Warsztaty odbędą się 22 lutego w Strefie Kultury, przy ul. Jarząbka 20/85. Obowiązują zapisy.

Muzeum Regionalne przygotowało zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wszyscy, którzy odwiedzą Muzeum między 14-17 lutego będą mogli wziąć udział w działaniach teatralno-plastycznych. Tematem przewodnim będą Wikingowie i Słowianie, a także sztuka afrykańska współczesnej Tanzanii. Animatorki poprowadzą warsztaty rękodzielnicze dotyczące filcowania. Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
Przystanek Kultura przygotował bogatą ofertę zajęć muzycznych, plastycznych, teatralnych, a także artystyczno-edukacyjnych wokół powieści detektywistycznych. Nika Jaworowska zaprasza na warsztaty, które będą się składać z booktalkingu, dyskusji, map myśli, a także przygotowania i realizacji "ruchomych obrazów" na folii przy użyciu grafoskopu.
Cała oferta Kulturalnej Zimy dostępna jest na stronie www.kulturalni.pl.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

benny
18/02/2021 15:51
ZGUBIONY DOWÓD! Czy ktoś znalazł niemiecki dowód osobisty? Bardzo proszę kontakt.

sylwia z
05/08/2020 19:56
CV prosimy przesłać na studio@rzezucha.com Zapraszamy serdecznie do współpracy smiley

sylwia z
05/08/2020 19:55
Fundacja Dzieci Zdolnych Cogito Rzeżucha Studio zatrudni do współpracy nauczycielkę lub nauczyciela języka angielskiego i lub hiszpańskiego otwartego na kreatywne metody pracy. CV prosimy przesłać na

Henryk
29/07/2020 21:02
czy ktoś widział co zrobila kolej wzdlóż swojej linii energetyczne?wygląda to jakby przez zalesie przeszedł tajfun ciekawe czy to uporządkują? jak ja chcę usunąć suche drzewa to muszę się starać o poz

adgam
15/04/2020 17:51
Godna polecenia osoba szuka pracy- sprzątanie 578219504

mtfzalesie
29/02/2020 19:20
https://www.petycjeonline
.com/nie_dla_projektow_ce
ntralnego_portu_komunikac
yjnego?uv=20747336#


ania123
02/01/2020 03:27
Szukam pomocy domowej 668807561

Nabuzowany
20/11/2019 12:33
Sprzątanie domów, mieszkań. Mycie okien. Prasowanie. Profesjonalne środki czystości. tel. 693 177 811

mtfzalesie
20/06/2019 20:35
w oklicy Wzgorz zginal 11.06.19 stary czarny kot slepy na oko-nagroda. tel.886217379

faldam7
09/05/2019 19:38
Znajomi szukają domu do wynajęcia w okolicach ZG. W dobrym standardzie tj. nie "ala Gierek" :-) dzwoń do Darka 882941211 lub Asi 600331313

ania123
13/11/2018 14:38
Grabienie lisci, wycinka drzew, porzadkowanie terenow, ukladanie kostki brukowej 889948656 lub 662376520. Drewno kominkowe

ania123
13/11/2018 14:36
Szukam pracy jako niania. Odbiore dziecko z przedszkola lub szkoly i zaopiekuje sie do czasu powrotu rodzicow z pracy. 668 807 561

ania i milosz
31/08/2018 16:33
na chodniku wzdluz Jesionowej znaleziona karta maestercard Revolut na osobe o inicjalach S.P. Czeka bezpiecznie na wlasciciela.

dominkom
23/07/2018 09:32
poszukuję osoby,która naprawi mój laptop asus

gagat
30/06/2018 21:34
Dziś między 9-18.00 zaginął biszkoptowy, pulchny labrador. Znalazcę prosimy o tel. na nr 604338183

Archiwum