Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Maja 16 2021 22:45:46
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Las Chojnowski -zagr...
Listopad z Centrum K...
Msza Św. Polowa w Le...
zginela kotka trikol...
Spalony dom niedalek...
lex ardanowski w na...
Odbiornik TV 25 cali
ZNALEZIONO KOTA
SPRZĄTANIE...PRASOWA...
INSTALACJE ELEKTRYCZ...
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [50]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Zobacz Temat
Zalesie Górne - Forum mieszkańców Zalesia Górnego | O OKOLICACH, CZYLI BLIŻSZYCH I DALSZYCH SĄSIADACH | Ciekawe imprezy
Autor KWIECIEŃ 2016
kulturalnipl
Użytkownik

Postów: 140
Data rejestracji: 13.12.09
Dodane dnia 21-03-2016 14:52
HARMONOGRAM IMPREZ ORGANIZOWANYCH PRZEZ CENTRUM KULTURY W PIASECZNIE W KWIETNIU 2016

WYDARZENIA:

1.04 r11; godz. 11.00 r11; Rocznica Akcji Pod Arsenałem r11; koncert rDom ZOŚKI łączy pokoleniar1;

Program artystyczny przygotowany przez uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze. Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, pieśni powstańcze, gawęda o Szarych Szeregach przygotowana przez członków Grupy Historycznej rZgrupowanie Radosławr1;, gra miejska.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

2.04 r11; godz. 19.00 r11; koncert wokalistów Ogniska Muzycznego
Temat przewodni: piosenki z bajek wczoraj i dziś.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

3.04 r11; godz. 14.30 i 16.00 r11; Ten Teatr rCzarodziej Fortepianusr1;
Bajkowa Niedziela

Księżniczka Muzalinda jest wesołą, pogodną i nieco szaloną księżniczką. W jej królestwie dzieją się niezwykłe rzeczy a wszystko za sprawą muzyki i przeróżnych dźwięków. Tym razem spotka ekscentrycznego Czarodzieja Fortepianusa, który zna różne czary. W mgnieniu oka potrafi się zmienić. Jest dobry po sekundzie staje się zły. Zachowuje się głośno i hałaśliwie, aby za chwilę stać się cichym i pokornym, jak baranek. Fortepianus budzi wielkie emocje a dlaczego tak się dzieje? Te i inne zagadki rozwiąże Księżniczka Muzalinda wraz z widzami podczas interaktywnej bajki rCzarodziej Fortepianusr1;. Będzie tajemniczo, wesoło i twórczo, a wszystko za sprawą wyobraźni, którą pobudzi muzyka fortepianowa grana na żywo.
Scenariusz i reżyseria: Ewa Szawłowska
Opracowanie muzyczne: Monika Polaczek-Przestrzelska
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
W Przedsprzedaży cena biletu 10 zł
W dniu imprezy cena biletu 15 zł
Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz. 14:00 w kasie Domu Kultury
Przedsprzedaż biletów w kasach Centrum Kultury

4.04 r11; godz. 9.00 r11; Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży "Warszawska Syrenka"

Warszawska Syrenka, konkurs z wieloletnią tradycją, pobudza aktywność twórczą i odkrywa młode talenty recytatorskie. Ponadto przyczynia się do rozwoju czytelnictwa i popularyzacji literatury. Szczegóły imprezy znajdują się na stronie www.kulturalni.pl w zakładce Warszawska Syrenka.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

6.04 r11; godz. 11.00 r11; spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Godz. 11.00 - Jolanta Koziorowska : rKobiety Czarnej Afrykir1;
Wykład to opowieść o afrykańskich kobietach, żyjących na Czarnym Lądzie przed wiekami i tych , które mieszkają tam współcześnie. O tych nielicznych, które poprzez swoje niezwykłe czyny wpisały się na zawsze do historii Afryki i tych wielu bezimiennych, które odgrywają tak ważną rolę w afrykańskiej kulturze. To opowieść o funkcji i pozycji kobiet w tradycyjnej społeczności i o kobietach, które zdobywają wykształcenie i walczą o swoje prawa, a także tych, które dzięki własnym osiągnięciom zyskały światową sławę. O zwyczajach i obrzędach towarzyszących im przez całe życie od narodzin do śmierci, o codziennej ciężkiej i monotonnej pracy, o urodzie, kokieterii i o świętowaniu. Wykładowi towarzyszy prezentacja multimedialna oraz pokaz afrykańskich strojów, rzeźb i ozdób.
Jolanta Koziorowska- etnograf, afrykanistka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i podyplomowego Studium Afrykanistycznego UW, starszy kustosz Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie (od niedawna na emeryturze).
Godz. 12.45 r11; Jolanta Szwalbe: rJak zwyciężyć czas i mieć w sercu wiecznie majr1;
Jolanta Szwalbe- łodzianka, autorka 6. bardzo inspirujących antologii cytatów. Od ośmiu lat wykładowca na ponad 250. UTW w całej Polsce. Jej misją jest: inspirować, edukować i wzbudzać radość oraz nadzieję.
Podczas wykładu dużo cytuje. Wybiera piękne sentencję i aforyzmy znakomitych ludzi, różnej profesji i z różnego okresu czasu, którzy wspaniale zapisali się w historii świata. Łączy je własnym komentarzem i dodaję śmieszne anegdotki. Jest zatem i refleksyjnie, ale też bardzo zabawnie.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

7.4 r11; 10.04 r11; Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA
Celem festiwalu jest konfrontacja dorobku zespołów teatralnych z województwa mazowieckiego oraz inspirowanie młodych ludzi do pracy nad małą formą sceniczną. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pokazać swoje spektakle, chcą oglądać przedstawienia innych, zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie, uczyć się, zobaczyć jak wiele różnorodności kryje się pod nazwą Teatr. Bo Teatr to rból duszyr1;, ale i leczenie śmiechem, to zabawa formą, i poszukiwania plastyczne, taniec, śpiew, rytuał i kto wie, co jeszcze?
PROGRAM: 7.04 godz. 9.00 r11; EFFCIA r11; grupy przedszkolne , 8.04 r11; godz. 9.00 r11; EFFKA dziecięca- szkoły podstawowe; 9 .04 r11; godz. 9.00 - EFFKA młodzieżowa; 10.04 godz. 18.00 spektakl Recepta Gargancjana na podstawie Cyberiady Stanisława Lema .
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp wolny

10.04 r11; godz. 18.00 r11; Recepta Gagrancjana na podstawie rCyberiadyr1; Lema Teatru CHACHAHIHIHEHE

Trurl i Klapaucjusz, dwaj wszechświatowej sławy wynalazcy, rywalizują że sobą w konstruowaniu maszyn rozumnych. Przygoda zawiodła ich na planetę króla Megieryka i królowej Potworii, gdzie zostali zmuszeni do zastosowania słynnej recepty Gargancjana.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp wolny

11.04 r11; godz. 10.00 r11; rWaltornisiar1; instrument waltornia r11; Księżniczka Muzalinda

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na cykl baśni muzycznych. Są to barwne opowieści o wesołej, pogodnej lecz nieco szalonej Księżniczce, która odkrywa, że w jej królestwie dzieją się niezwykłe rzeczy. Spotyka różne stwory, wróżki, królów, wiedźmy o których istnieniu nic nie wie. Bajkom towarzyszy muzyka grana na żywo. Podstawowym instrumentem jest fortepian, drugi instrument jest dobrany w zależności od tematyki baśni. Podczas przedstawień dzieci są zapraszane do wspólnej zabawy, a muzyka w idealny sposób pobudza i rozwija ich wyobraźnię.
Program przygotowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas 0-1.
Scenariusz i reżyseria: Ewa Szawłowska
Występują: Prowadząca + dwóch muzyków
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp: 8 PLN

12.04 r11; godz. 12.00 r11; spotkanie Związku Emerytów

Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

12.04 r11; godz. 20.00 r11; rJeszcze w zielone gramyr1;
Recital Iwony Manisty r11; Kutryś . Piosenki Mistrzów słowa r11; Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory oraz kilka własnych kompozycji zapowiadających autorska płytę wokalistki. Wystąpią: Piano r11; Piotr Boczek, Bas r11; Andrzej Solarski, Perkusja r11; Wojtek Bylica.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp 10 PLN

13.04 r11; godz. 11.00 r11; spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Godz.11.00 r11; Ewa Maryańska : r Ajurwedar1;
Ajurweda nazywana jest matką medycyny, ponieważ jej korzenie sięgają około 5000 lat. Zajmuje się leczeniem, jak i filozofią życia. Podstawową zasadą ajurwedy jest położenie nacisku na związek umysłu i ciała. Dopiero osiągnięcie równowagi i harmonii w wymiarze cielesnym, umysłowym i duchowym, gwarantuje nam zdrowie na długie lata. O tym wszystkim opowie nam Pani Ewa Matyańska.
Godz. 12.45 r11; Roch Siciński: r Pięć kwadransów na poznanie historii muzyki jazzowej'.
Historia muzyki, której korzeni można szukać już od VIII w. opowiedziana do dnia dzisiejszego - zamknięta w ponad godzinnym wykładzie.
Jazz i jego rozwój pokazany z dwóch perspektyw; białych i czarnoskórych Amerykanów. Opowieść zawierająca materiały muzyczne, zdjęciowe, filmowe i przez ograniczenia czasowe - wiele skrótów stylistycznych oraz historycznych. Od korzennego bluesa, spirituals, do free jazzu, zahaczając o smakowite anegdoty oraz smutne chwile jakie odcisnęły piętno nie tylko na tym gatunku muzyki, ale na całym społeczeństwie amerykańskim.
Na zakochanie się w tej muzyce każdy moment naszego życia jest dobry. Postaramy się o początek tej podróży, który - jeśli się jej podejmiemy - nigdy nie ma końca.
Roch Siciński - dziennikarz, publicysta, organizator. Ukończył studia politologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, studiował również w Instytucie Kultury Polskiej na tej samej uczelni. Przewodniczący Rady Fundacji Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ, z którą jest związany od końca 2009 roku. Współtwórca Radio JAZZ.FM, autor audycji i dyrektor programowy w latach 2011¬-2013. Od sierpnia 2013 do października 2014 roku redaktor naczelny miesięcznika rJazzPRESSr1;.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

14.04 r11; godz. 10.00 i 11.30 r11; Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści CZARODZIEJE SŁOWA
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp r11; 5 PLN

15.04 r11; godz. 10.30, 11.30, 12.30 r11; Filharmonia Narodowa

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na cykl koncertów Filharmonii Narodowej w sezonie 2015/2016. Od wielu lat , wspólnie z Filharmonią Narodową w Warszawie organizujemy koncerty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla klas 0-III. Koncerty prowadzi Pani Malina Sarnowska mająca doskonały kontakt z dziećmi, a wśród artystów znajdują się znani soliści, oraz utalentowani wykonawcy.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp: 8 PLN

15.04 r11; godz. 20.00 r11; kabaret KOŃ POLSKI

Stajnia dla Konesera w Piasecznie

Już w kwietniu Kabaret Koń Polski wystąpi w piaseczyńskim Domu Kultury ze
swoim nowym programem rStajnia dla Koneserar1;. Kabaret Koń Polski wystąpi 15 kwietnia o godzinie 20 w Domu Kultury w Piasecznie, przy ulicy Kościuszki 49. Kabaret zaprezentuje swój najnowszy program rStajnia dla Koneserar1;. Będzie śmiesznie, będzie politycznie,
będzie satyrycznie. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć nowe skecze komentujące aktualne wydarzenia. Nie zabraknie najnowszych wydarzeń w domu znanej kabaretowej pary Mariana i Heli. Wystąpią Leszek Malinowski, Waldemar Sierański i Maria Borzyszkowska.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Bilety 30 PLN w sprzedaży od 1 kwietnia (pierwszy dzień sprzedaży r11; kasa DK, Kościuszki 49)

16.04 r11; godz. 18.00 r11; koncert instrumentalistów Ogniska Muzycznego

Grupa średniozaawansowana, w repertuarze muzyka wykonywana na: instrumentach klawiszowych, gitarze, skrzypcach, flecie poprzecznym i instrumentach perkusyjnych.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

19.04 r11; godz. 20.00 r11; rThe Last Frontier. Wyprawa życia na Alaskęr1; - Klub Podróżnika
Prelegent: Sebastian Bielak, prowadzi: Tomasz Pakuła
Prelekcja to nie tylko kilkaset zdjęć z Alaski, ale przede wszystkim źródło praktycznej wiedzy o tej pięknej krainie, zbiór ciekawostek na temat tutejszej przyrody oraz osobiste relacje z przygód, jakie spotkały autora w trakcie wyprawy.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp wolny

20.04 r11; spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Godz. 11.00 r11; Marek Łasisz: r Kostaryka-w krainie Ary i Tukanar1;
Kostaryka to jeden z najbardziej bezpiecznych i najciekawszych krajów Ameryki Środkowej.
Podczas spotkania odwiedzimy między innymi Park Corcovado, który znajduje się w jednym z najbardziej dzikich regionów Kostaryki. W trakcie naszej wirtualnej wyprawy dotrzemy również na plantację bananów, na wybrzeże Morza Karaibskiego, oraz do stolicy kraju, czyli San Jose. Zobaczymy również mniejsze miejscowości, spotkamy lokalnych mieszkańców oraz porozmawiamy o prekolumbijskich Indianach.Podróż nasza ilustrowana będzie setkami oryginalnych fotografii oraz krótkimi filmami wykonanymi podczas samodzielnej wyprawy.
Marek Łasisz r11; archeolog, kulturoznawca cywilizacji starożytnych świata .Autor publikacji naukowych i popularyzatorskich. Organizator samodzielnych wypraw na tereny Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej. Uczestnik prac wykopaliskowych w Polsce i w Peru. Przewędrował całą lądową część Ameryki Środkowej od Meksyku do Kolumbii.

Godz. 12.45 r11; dr Paweł Freus : rZachód a Wschód - relacje artystyczne od Aleksandra Wielkiego do Ai Wei Wei (IV w. p.n.e. - XXI w. n.e.) czII"
Od tysiącleci wiążą Zachód i Wschód liczne i silne więzi kulturowe. Jednym z najbardziej fascynujących ich przejawów są sztuki wizualne. Fascynację Wschodem, raz dalszym (Chiny, Japonia, Indie), raz bliższym (Maghreb, Lewant i inne kraje Bliskiego Wschodu), obserwujemy na Zachodzie nieprzerwanie od słynnych podbojów Aleksandra Wielkiego. Również i Wschód, choć może w mniejszym zakresie, spoglądał z zaciekawieniem na Zachód, zapożyczając się z jego sztuki - dawniej (sztuka buddyjska) jak i obecnie. Wykład w formie zarysu przybliży najważniejsze przejawy relacji artystycznych Zachód-Wschód i Wschód-Zachód.
Dr Paweł Freus, historyk sztuki, specjalista w zakresie sztuki średniowiecznej, pracownik naukowo-badawczy UKSW, współpracownik Muzeum Narodowego, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, popularyzator wiedzy o sztuce.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

22.04 r11; godz. 20.00 r11; koncert Tomka Lipińskiego
Legenda polskiego rocka i punk rocka. Był współzałożycielem i liderem zespołów Tilt, Brygada Kryzys, Fotoness. W latach '80 współpracował przez pewien czas z zespołem Izrael. Praca ta zaowocowała płytą rBiada, biada, biadar1;. Tomek Lipiński występował na słynnym jarocińskim festiwalu. Po raz pierwszy z zespołem Tilt (1986 r.), a później z Brygadą Kryzys (1993 r.).
Lipiński znany jest również jako autor ścieżek dźwiękowych do polskich produkcji filmowych, m.in. rPsy2r1;, rSłodko gorzkir1; oraz rReichr1;.
W 2015 roku, po dwudziestoletniej przerwie wydał płytę pt. rTo czego pragnieszr1;.
Koncert będzie powrotem do przeszłości i przypomnieniem starych i wszystkim dobrze znanych utworów Tilt i Brygady Kryzys, ale będzie to też okazja do poznania nowej płyty r11; rTo czego pragnieszr1;.
Tomkowi Lipińskiemu towarzyszy zespół r13; znakomici muzycy: Maciej Dłużniewski/gitara, Piotr Leniewicz/bas, Karol Ludew/perkusja.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Bilety 30 PLN w sprzedaży od 1 kwietnia (pierwszy dzień sprzedaży r11; kasa DK, Kościuszki 49)

23.04 r11; godz. 11.00 r11; Bajki z Kliszy

Wszechnica Rodzica zaprasza na tradycyjne oglądanie bajek z rzutnika.
Przystanek Kultury, Pl. Piłsudskiego 9
Wstęp wolny

23.04 - godz. 19:00 - Gorące rytmy Dominikany
Pokaz tańca latynoamerykańskiego w wykonaniu zespołu SALSA Y SABOR Bachata, merengue, regaton i salsa. Noel Horta Sanchez - gitara i śpiew, Yoilan Perez Harriette- gitara i śpiew, Luiz Nubiola r11; saksofon, Aicardo Mosquera - guira, bongo i taniec ! Podczas wieczoru pokaz bachaty i merengue!
Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza 14

24.04 r11; godz. 14.30 i 16.00 r11; Singinr17;Birds TRZY GŁOSY Z AMERYKI
Niedziela Małego Melomana

Singin' Birds w składzie: Joanna Czarkowska, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Dominika Dulny, Marcin Piękos - fortepian
Koncert umuzykalniający "Trzy głosy z Ameryki", tematycznie nawiązujący do muzyki amerykańskiej, to program przygotowany przez Singin' Birds dla dzieci w wieku 0-5 lat i ich rodziców. Zespół, w oparciu o znane, głównie swingowe melodie, ukazuje najmłodszym świat dźwięków, skal muzycznych i rytmu, wykorzystując także ciekawe rekwizyty, które pobudzają wyobraźnię dzieci, i wesołe wierszowane rytmiczanki. Oprócz wokalnego tria w koncercie udział bierze gość specjalny - pianista. Wokalistki prezentują instrument, przedstawiają dzieciom i rodzicom jego możliwości.Przykładowe piosenki pochodzące z amerykańskiego kanonu : "Chatanooga Choo Choo", "There's good blues tonight", "Tico-Tico , "It don't mean a thing If it ain't got that swing".
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
W Przedsprzedaży cena biletu 10 zł
W dniu imprezy cena biletu 15 zł
Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz. 14:00 w kasie Domu Kultury
Przedsprzedaż biletów w kasach Centrum Kultury

25.04 r11; Festiwal Piosenki Angielskiej

Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

26.04 r11; godz. 20.00 r11; pokazu filmu niemego z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie
Wtorek Filmowy.
Pokaz filmu niemego z 1918 roku "Charlie Żołnierzem", w roli głównej Charlie Chaplin z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu CZERWIE.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp: 10 PLN

27.04 r11; godz. 11.00 r11; spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Godz. 11.00 r11; Sylwia Wyszkowska: rRola tradycji malarskiej w pierwszych artystycznych technikach fotograficznych XIX wiekur1;
W XIX wieku fotografia była wynalazkiem technicznym, ale szczególnego rodzaju; innym niż np. maszyna parowa, maszyna tkacka czy ogniwo elektryczne. Z jednej strony utożsamiano ją z obrazem powstającym naturalnie w ludzkim oku, a z drugiej strony stosowanie w malarstwie przez kilka stuleci perspektywy i przyrządów optycznych sprawiło, że związki fotografii ze sztuką wydawały się wielu ludziom oczywiste, chociaż niełatwe do zinterpretowania. Podczas wykładu dowiemy się jaka rolę odegrała tradycja malarska w pierwszych artystycznych technikach fotograficznych w XIX wieku.
Sylwia Wyszkowska, Absolwentka, doktorantka ASP Maluje, rysuje, fotografuje. Zajmuje się również grafiką warsztatową oraz projektową, a od niedawna także ceramiką. Wystawia od 2010 roku. Jej prace były prezentowane na licznych wystawach w kraju i za granicą (m.in. Lahti, Helsinki). Sztuka nie jest dla niej polem wyścigów, dlatego konsekwentnie, już od czasów studenckich, nie bierze udziału we wszelkich konkursach plastycznych.
Godz. 12.45 r11; Grażyna Głuch (Instytut Badawczy Leśnictwa): rRośliny świata. Najpiękniejsze, najmniejsze i największe.r1;
Podczas wykładu poznamy: największe drzewa. Największe liście, kwiaty i owoce. Najmniejsze rośliny i ich kwiaty. Najpiękniejsze drzewa świata, róże, rośliny doniczkowe. Najbardziej niezwykłe (najdziwniejsze) i trujące rośliny.
Grażyna Głuch co dzień pracuje w Instytucie Badawczym Leśnictwa, prowadząc zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Izbie Edukacji Leśnej. Prowadzi również warsztaty dla nauczycieli i edukatorów leśnych oraz seminaryjne zajęcia dla studentów. Decyzją Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dn. 17.06.2015r. Grażyna Głuch otrzymała z rąk Macieja Grabowskiego Ministra Środowiska Srebrny Krzyż Zasługi.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

29.04 r11; rMała Syrenkar1; - Konkurs Recytatorski przedszkolaków i uczniów klas 0 gminy Piaseczno .
Konkurs odbywa się w następujących kategoriach wiekowych: dzieci w wieku 3-4 lata; dzieci w wieku 5-6 lat ( w tym klasy 0). Szczegóły imprezy znajdują się na stronie www.kulturalni.pl w zakładce Mała Syrenka
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49


WYSTAWY:

Wystawa "Posągi z Wyspy Wielkanocnej w fotografii Jacka Herman-Iżyckiego"

2.04 - 22.05.2016, Muzeum Regionalne, Pl. Piłsudskiego 10
Wernisaż r11; 1.04 r11; g. 18.00

Wyspa Wielkanocna leży na Południowym Pacyfiku, oddalona o tysiące kilometrów od najbliższego zamieszkałego lądu. Szczyt kultury i możliwości twórczych jej mieszkańców przypadł na okres od X do XII stulecia. Z tego okresu pochodzi najwięcej kamiennych posągów /moai/, z których słynie wyspa. Te niezwykłe obiekty, ślady dawnej kultury mieszkańców, utrwalił na fotografiach podczas swojej wizyty na Wyspie Wielkanocnej podróżnik r11; Jacek Herman-Iżycki. Na wystawie kolorowym fotografiom przedstawiającym /moai /towarzyszyć będą próbki skał oraz współczesne wyroby pamiątkarskie nawiązujące stylistycznie do dawnej sztuki mieszkańców Wyspy. Scenariusz wystawy przygotował etnolog Robert Andrzej Dul.

www.kulturalni.pl
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

benny
18/02/2021 15:51
ZGUBIONY DOWÓD! Czy ktoś znalazł niemiecki dowód osobisty? Bardzo proszę kontakt.

sylwia z
05/08/2020 19:56
CV prosimy przesłać na studio@rzezucha.com Zapraszamy serdecznie do współpracy smiley

sylwia z
05/08/2020 19:55
Fundacja Dzieci Zdolnych Cogito Rzeżucha Studio zatrudni do współpracy nauczycielkę lub nauczyciela języka angielskiego i lub hiszpańskiego otwartego na kreatywne metody pracy. CV prosimy przesłać na

Henryk
29/07/2020 21:02
czy ktoś widział co zrobila kolej wzdlóż swojej linii energetyczne?wygląda to jakby przez zalesie przeszedł tajfun ciekawe czy to uporządkują? jak ja chcę usunąć suche drzewa to muszę się starać o poz

adgam
15/04/2020 17:51
Godna polecenia osoba szuka pracy- sprzątanie 578219504

mtfzalesie
29/02/2020 19:20
https://www.petycjeonline
.com/nie_dla_projektow_ce
ntralnego_portu_komunikac
yjnego?uv=20747336#


ania123
02/01/2020 03:27
Szukam pomocy domowej 668807561

Nabuzowany
20/11/2019 12:33
Sprzątanie domów, mieszkań. Mycie okien. Prasowanie. Profesjonalne środki czystości. tel. 693 177 811

mtfzalesie
20/06/2019 20:35
w oklicy Wzgorz zginal 11.06.19 stary czarny kot slepy na oko-nagroda. tel.886217379

faldam7
09/05/2019 19:38
Znajomi szukają domu do wynajęcia w okolicach ZG. W dobrym standardzie tj. nie "ala Gierek" :-) dzwoń do Darka 882941211 lub Asi 600331313

ania123
13/11/2018 14:38
Grabienie lisci, wycinka drzew, porzadkowanie terenow, ukladanie kostki brukowej 889948656 lub 662376520. Drewno kominkowe

ania123
13/11/2018 14:36
Szukam pracy jako niania. Odbiore dziecko z przedszkola lub szkoly i zaopiekuje sie do czasu powrotu rodzicow z pracy. 668 807 561

ania i milosz
31/08/2018 16:33
na chodniku wzdluz Jesionowej znaleziona karta maestercard Revolut na osobe o inicjalach S.P. Czeka bezpiecznie na wlasciciela.

dominkom
23/07/2018 09:32
poszukuję osoby,która naprawi mój laptop asus

gagat
30/06/2018 21:34
Dziś między 9-18.00 zaginął biszkoptowy, pulchny labrador. Znalazcę prosimy o tel. na nr 604338183

Archiwum