Strona Główna · Forum · Galeria · Linki · Mapa · Jedzonko · Noclegi · Współpracujemy z ... · Nowe Komentarze Maja 16 2021 23:32:07
Nawigacja
Zalesie Górne i Okolice
Chojnowski Park Krajobrazowy
Jak do nas dojechać
Szlaki turystyczne
Forum
Galeria
Linki
Artykuły
Przydatne informacje
Szkoły
Przedszkola
Apteki i Ośrodek Zdrowia
Policja
Parafia
Poczta
Biblioteka
Organizacje
Koło Gospodyń Podmiejskich
Jedzonko
Noclegi
Usługi
Nasi przedstawiciele
Sołtys i Rada Sołecka
Nasi Radni
Rada Miejska w Piasecznie
Pomocnik
Kontakt
Download
Szukaj
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Las Chojnowski -zagr...
Listopad z Centrum K...
Msza Św. Polowa w Le...
zginela kotka trikol...
Spalony dom niedalek...
lex ardanowski w na...
Odbiornik TV 25 cali
ZNALEZIONO KOTA
SPRZĄTANIE...PRASOWA...
INSTALACJE ELEKTRYCZ...
Najciekawsze Tematy
Ciąg skojarzeń Za... [145]
Internet w Zalesiu [131]
Pizza w Zalesiu [107]
Proboszcz - Bufon... [87]
ks. proboszcz-Krz... [75]
Skandal z drogami... [74]
Motocykliści wiej... [73]
Przedstawiamy się :) [66]
Szkoła podstawowa... [53]
KS Hubertus ... !!! [50]
Zdjęcia z naszej galerii
Kontakt

admin(ać)zalesie-gorne.eu
Zobacz Temat
Zalesie Górne - Forum mieszkańców Zalesia Górnego | O OKOLICACH, CZYLI BLIŻSZYCH I DALSZYCH SĄSIADACH | Ciekawe imprezy
Autor STYCZEŃ 2016
kulturalnipl
Użytkownik

Postów: 140
Data rejestracji: 13.12.09
Dodane dnia 18-12-2015 11:25
WYDARZENIA:

10.01 r11; godz. 18.00 r11; XXIV Koncert Finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Piaseczno
Jacob Core, Martin Rosa, Światełko do Nieba, GrubSon.

Parking przy Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Sierakowskiego
Wstęp wolny

Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie

Patronat medialny: Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego, forumpiaseczno.info, Tuba Piaseczno, Przegląd Piaseczyński, Gazeta Piaseczyńska

W tym roku sztab WOŚP pracuje w Domu Kultury w Piasecznie. Informacje dla wolontariuszy znajdują się pod adresem: http://wosppiaseczno.org/ oraz na Facebookr17;u:
https://www.facebook.com/Sztab-WO%C5%9AP-Piaseczno-168230266523723/

GOŚCIE XXIV FINAŁU WOŚP w PIASECZNIE:
GRUBSON


Jeden z najbardziej charakterystycznych i popularnych polskich raperów już 10 stycznia wystąpi na koncercie finałowym WOŚP w Piasecznie! Znany szerzej z takich utworów: rNa szczycier1;, rDżunglar1; czy rJedna z planetr1; (ft. Marcelina).

DJ MARTIN ROSA
Od zawsze zamieszkały w Piasecznie i związany z tym miastem, dj, organizator i prowadzący wiele różnego rodzaju imprez, w tym HOUSEPITAL FESTIVAL organizowanego z Centrum Kultury w Piasecznie.

JACOB CORE
Jakub Korenberg r11; Dj pochodzący z Góry Kalwarii. Związany głównie z muzyką elektroniczną r11; wszelkiego rodzaju nurty muzyki House, lecz nie obce są mu dźwięki muzyki Hip hop, RnB, Trap/Dubstep.

12.01 r11; godz. 20.00 r11; rKim jest Krysia?r1;
Wtorek Teatralny

Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Bilety w cenie 20 PLN już do nabycia w kasie głównej Centrum Kultury w Piasecznie r11; Pl. Piłsudskiego 9
Do mieszkania gwiazdy disco polo puka nieśmiała dziewczyna. Drzwi otwiera aspirująca do roli celebrytki żona muzyka. Wiadomość jaką przynosi nieznajoma przewróci życie kobiety do góry nogami. Starcie wiejskiej prostoty i łatwowierności z wielkomiejską obłudą i konsumpcjonizmem. Miłość r11; nienawiść, bezduszność r11; współczucie czyli portret kobiet przez pryzmat nagłych i nieoczekiwanych wypadków. To wszystko zmierza do zadania pytania r11; Kim jest Krysia?
Obsada: Hanna Konarowska, Magdalena Górska

13.01 r11; godz. 11.00 r11; spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
godz.11:00 r11; Anna Wojtyńska r11; Recital rPolska muzyka Filmowar1;
Połączenie wykładu z elementami muzycznymi. W trakcie prezentacji zostaną omówione najpopularniejsze filmy i seriale. Uczestnicy będą mogli usłyszeć takie utwory, jak rCzłowieczy losr1; Anny German i rDumka na dwa sercar1; ze wspaniałej ekranizacji sienkiewiczowskiej lektury rOgniem i mieczemr1;.
godz.12.45 r11; Barbara Sieradzka r11; rZachód i reszta światar1;
Czy stoimy w obliczu kresu zachodniej cywilizacji, czy też można tego uniknąć?
Wyjaśnimy najpierw, co należy rozumieć przez sam termin"cywilizacja" oraz "Zachód". Zapytamy o mechanizmy, które umożliwiły Europie wybicie się na tak dominującą pozycję w świecie. Jeśli dziś ta pozycja wydaje się być zagrożona, warto pokusić się o diagnozę nie tylko przyczyn, ale też możliwych dróg wyjścia z tej sytuacji zagrożenia. Wszystko poparte przykładami z bardziej odległej przeszłości oraz z całkiem nam już bliskich czasów i znanej nam rzeczywistości.

15.01 r11; godz. 9.30, 10.30, 11.30 r11; Filharmonia Narodowa r11; W POGONI ZA LIBRETTEM .
Cykl interaktywnych koncertów dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, którym towarzyszą prelekcje na temat muzyki.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp 8 PLN

15.01 r11; godz. 19.30 r11; Świeczowisko

Cykliczne spotkania, organizowane przez zespół Parasol Poetica, podczas których przy świecach słucha się piosenki literackiej.
Dla tych, którzy rprzez niebieskie okulary szukają swojego nieba do wynajęciar1;.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp wolny

16.01 r11; godz. 9.00 r11; 15.00 r11; Przystanek Kultura oraz Wszechnica Rodzica zaprasza na kurs PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ UDZIELANEJ DZIECIOM

Sala 45, Przystanek Kultura, Pl. Piłsudskiego 9
Koszt: 90 zł /os; 80 zł/ os. dla opiekunów uczestniczących w zajęciach Wszechnicy Rodzica
Honorujemy Piaseczyńską Kartę Dużej Rodziny.
Kurs pierwszej pomocy dzieciom został opracowany z myślą o tych, którzy na co dzień pracują lub przebywają z dziećmi rodzicach, opiekunkach, pracownikach placówek oświatowych. Podczas kursu uczestnicy ćwiczą poszczególne kroki postępowania, jakie należy podjąć podczas udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających życiu dzieci i niemowląt.
Grupa liczy od 7 do 10 osób. Większość czasu poświęcona jest na zajęcia praktyczne i ćwiczenie scenariuszy, które umożliwiają kursantom zastosowanie zdobytej wiedzy i poznanych umiejętności w konkretnych sytuacjach.
Kurs prowadzą instruktorzy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej.

ZAPISY: KULTURALNEZAJECIA.PL

17.01 r11; godz. 17.00 r11; rBurza w teatrzer1; Teatr Etna
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp wolny

19.01 r11; godz. 20.00 r11; Antarktyka - półtora roku w lodowej krainie

Klub Podróżnika. Prelegent: Piotr Horzela, prowadzi: Tomasz Pakuła
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp wolny
rWszystko zaczęło się w Gdyni. Rosyjski statek turystyczny czarterowany przez Zakład Biologii Antarktyki zabrał nas na pokład. Załoga załadowała zapas jedzenia na najbliższy rok, oraz sprzęt naukowy i ruszyliśmy w rejs na południe. Po trzydziestu dniach dotarliśmy do Argentyny, gdzie dołączyła do nas grupa naukowców. Kolejnych dziesięć dni i na horyzoncie ukazała się Wyspa Króla Jerzego. Wiatr, śnieg i wyjątkowo duże tego roku zaspy nie ułatwiały nam rozładunku statku. Po pięciu dniach było po wszystkim, statek odpłynął. Można było usiąść w kuchni Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego i w spokoju napić się herbaty. Nigdy wcześniej nie widziałem nawet góry lodowej, a tutaj wszystko było nowe. Na krach pływały krabojady, pingwiny śmigały po dachu zasypanej śniegiem stacji. Głuche pomruki dochodzące z oddali - które człowiek wychowany w naszych szerokościach geograficznych automatycznie brał za odgłosy burzy - były dźwiękami powstającymi podczas cielenia się lodowców (tak cielą się, cielą). W antarktycznym klimacie spędziłem blisko półtora roku. Pracowałem na lodowcach, pomagałem rozstawiać obozy terenowe geologom, zajmowałem się obserwacjami zwierząt - z trzema gatunkami pingwinów na czele. Poza tym, gotowałem, pomagałem w remontach i utrzymaniu stacji. Nie da się tego wszystkiego dokładnie opisać, ale będzie można trochę posłuchać opowiadań i popatrzeć na zdjęciar1;

20.01 r11; godz. 11.00 r11; spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
godz.11.00 r11; Teresa Drozda r11; rGawęda o twórczości Jeremiego Przyboryr1;
Gawęda czyli rodzaj spotkania połączony ze słuchaniem archiwalnych, radiowych, mało lub zupełnie nie znanych perełek, podczas którego zostaną poruszone tematy, do których Mistrz w swojej twórczości często powracał.
godz. 12.45 r11; Dr Paweł Freus r11; Zachód a Wschód - relacje artystyczne od Aleksandra Wielkiego do Ai Wei Wei (IV w. p.n.e. - XXI w. n.e.)"
Od tysiącleci wiążą Zachód i Wschód liczne i silne więzi kulturowe. Jednym z najbardziej fascynujących ich przejawów są sztuki wizualne. Fascynację Wschodem, raz dalszym (Chiny, Japonia, Indie), raz bliższym (Maghreb, Lewant i inne kraje Bliskiego Wschodu), obserwujemy na Zachodzie nieprzerwanie od słynnych podbojów Aleksandra Wielkiego. Również i Wschód, choć może w mniejszym zakresie, spoglądał z zaciekawieniem na Zachód, zapożyczając się z jego sztuki - dawniej (sztuka buddyjska) jak i obecnie. Wykład w formie zarysu przybliży najważniejsze przejawy relacji artystycznych Zachód-Wschód i Wschód-Zachód.

23.01 r11; godz.11.00 r11; Bajki z Kliszy
Spotkanie z Anetą Todorczuk-Perchuć, aktorką, autorką książki "Potworaki usypiaki"
Przystanek Kultura, Pl. Piłsudskiego 9
Wstęp wolny

23.01 r11; godz. 19.00 r11; Olga Avigail, Trio Hadriana Tabęckiego, gość specjalny: Sława Przybylska

Wieczór Pamięci o Żydowskich Mieszkańcach Piaseczna
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Bilety w cenie 25 PLN dostępne w przedsprzedaży od 15 stycznia w kasie Domu Kultury (ul. Kościuszki 49) od godziny 17.00.

Wieczór Pamięci o Żydowskich Mieszkańcach Piaseczna
W programie: Li-La-Lo לי לה לו Między Warszawą a Tel Awiwem

Projekt łączy muzyczne światy Warszawy lat 30-stych i Tel Awiwu lat 40-stych.Zaskakująco zabrzmi słynna kołysanka Henryka Warsa "Ach śpij kochanie" po hebrajsku, czy tango r0;Graj skrzypku grajr1; jako r0;Hacoani nagenr1;, śpiewana w latach 30-stych przez Ben Lewiego, czyli Adama Astona. Będą hebrajskie wersje polskich szlagierów, ale również polskie wersje, a właściwie parodie hitów Jidisz. Obok znanych tang międzywojennych żydowskich kompozytorów, pojawi się izraelskie tango Henryka Golda. Nie zabraknie słynnego tanga rTango Notturnor1; w wykonaniu Sławy Przybylskiej! Przeboje "alla orientale" i żydowsko-arabskie foxy z Warszawy i Tel Awiwu. Wszystko w nowych, lekko swingujących aranżacjach, w delikatnym balansie między piosenkami do tańczenia i rozmarzenia. Koncertowi towarzyszą wspomnienia piaseczyńskich Żydów.

Skład: Olga Avigail z Izraela- wokal, trio Hadriana Tabęckiego, gość specjalny: Sława Przybylskia
https://www.youtube.com/watch?v=JyXef28BIRs

24.01 r11; godz. 14.30 i 16.00 r11; Niedziela Małego Melomana
Rymy i rytmy. Niedziele Małego Melomana to cykl Spotkań z muzyką, organizowanych przy
współudziale Filharmonii Narodowej. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Podczas 45-minutowego spotkania muzyka odkryje swoje tajemnice i pozwoli poznać się lepiej. Odezwie się różnymi głosami i dźwiękami instrumentów, wciągnie słuchaczy do wspólnej muzycznej
zabawy. Warto się z nią zaprzyjaźnić!
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp: przedsprzedaż 10 PLN, w dniu imprezy 15 PLN

24.01.2016 - godz. 19.00 - Niedziela z Jazzem

Przemysław Strączek International Group w składzie: Przemysław Strączek - gitara Michał Wierba - fortepian/rhodes Francesco Angiuli - kontrabas Frank Parker - perkusja
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp 15 PLN

25.01 r11; godz. 10.00 r11; Księżniczka Muzalinda

Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp 8 PLN
Barwne opowieści o wesołej, pogodnej lecz nieco szalonej Księżniczce, która odkrywa, że w jej królestwie dzieją się niezwykłe rzeczy. Spotyka różne stwory, wróżki, królów, wiedźmy o których
istnieniu nic nie wie. Bajkom towarzyszy muzyka grana na żywo. Podstawowym instrumentem jest fortepian , drugi instrument jest dobrany w zależności od tematyki baśni. Podczas przedstawień dzieci są zapraszane do wspólnej zabawy a muzyka w idealny sposób pobudza i
rozwija ich wyobraźnię. Program przygotowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas 0-1.
Scenariusz i reżyseria: Ewa Szawłowska

26.01 r11; godz. 12.00 r11; spotkanie Związku Emerytów
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

27.01 r11; godz. 11.00 r11; spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
godz.11.00 r11; rWniebowzięty - gawęda o Zdzisławie Maklakiewiczu i jego czasachr1;
Mistrz epizodu, legendarny kawalarz, alkoholik. Zapamiętaliśmy go przede wszystkim z duetu, który stworzył z Janem Himilsbachem, mimo iż przyjaźń tych dwóch dekadentów obejmowała raptem kilka ostatnich lat życia Zdzisława Maklakiewicza.
Kim był Maklak? Warszawskim inteligentem, który wyparł się etosu swojej sfery? Wiecznym dzieckiem, rozpieszczonym jedynakiem, bez szans na wzięcie odpowiedzialności za własne życie? Artystą spełnionym tylko w części, który wiedział jak tworzyć największe kreacje, lecz po włączeniu kamery rmalał o głowęr1;? Upadał czy wznosił się?
Śladami Zdzisława Maklakiewicza pójdziemy przez warszawskie knajpy lat 60. i 70. Zajrzymy na plany zdjęciowe i do teatralnych garderób. Wnikniemy w uporządkowany, mieszczański, rodzinny dom artysty. Poznamy ludzi, z którymi poszedł do Powstania. Spróbujemy również znaleźć odpowiedź na pytanie, co stało się w październiku 1976 roku pod Hotelem Bristol.
godz. 12.45 r11; rWyścig dookoła światar1; Jolanta Koziorowska
Wykład "Wyścig dookoła świata" jest opowieścią o dwóch młodych kobietach, amerykańskich dziennikarkach, które pod koniec XIX wieku odbyły podróż dookoła świata, rywalizując ze sobą i jednocześnie pokonując rekord fikcyjnego bohatera powieści Juliusa Verna " W 80 dni dookoła świata".


WYSTAWY:

Arkadiusz Karapuda
9x5

06.12.2015 r11; 27.01.2016
Przystanek Kultura, Pl. Piłsudskiego 9, Piaseczno

"Świąteczne klimaty" - pokonkursowa wystawa prac dzieci i młodzieży.
Muzeum Regionalne, Pl. Piłsudskiego 10, Piaseczno

Muzeum Regionalne zaprasza na wystawę prac konkursowych dzieci i młodzieży z gminy Piaseczno. Konkursy r11; na choinkę oraz kartkę świąteczną r11; ogłoszone przez muzeum cieszyły się dużym zainteresowaniem. Konkurs na kartkę bożonarodzeniową, adresowany był do uczniów szkół
podstawowych, gimnazjalnych i szkól ponadgimnazjalnych. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac.

Na konkurs rBożonarodzeniowe drzewko r11; choinkar1;, w którym udział brały placówki przedszkolne, zgłoszono ponad 30 prac.

Barwne, misternie wykonane kartki świąteczne, nawiązujące do tradycji ludowych, znakomicie komponują się z pomysłowymi, bogato zdobionymi choinkami.

Zapraszamy do oglądania tej niezwykle świątecznej wystawy do 10 stycznia 2016. W okresie między świątecznym ( 29-30.12) wstęp do muzeum będzie bezpłatny.

www.kulturalni.pl
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Prognoza dla Zalesia
Zaproszenia
Zaloguj
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

benny
18/02/2021 15:51
ZGUBIONY DOWÓD! Czy ktoś znalazł niemiecki dowód osobisty? Bardzo proszę kontakt.

sylwia z
05/08/2020 19:56
CV prosimy przesłać na studio@rzezucha.com Zapraszamy serdecznie do współpracy smiley

sylwia z
05/08/2020 19:55
Fundacja Dzieci Zdolnych Cogito Rzeżucha Studio zatrudni do współpracy nauczycielkę lub nauczyciela języka angielskiego i lub hiszpańskiego otwartego na kreatywne metody pracy. CV prosimy przesłać na

Henryk
29/07/2020 21:02
czy ktoś widział co zrobila kolej wzdlóż swojej linii energetyczne?wygląda to jakby przez zalesie przeszedł tajfun ciekawe czy to uporządkują? jak ja chcę usunąć suche drzewa to muszę się starać o poz

adgam
15/04/2020 17:51
Godna polecenia osoba szuka pracy- sprzątanie 578219504

mtfzalesie
29/02/2020 19:20
https://www.petycjeonline
.com/nie_dla_projektow_ce
ntralnego_portu_komunikac
yjnego?uv=20747336#


ania123
02/01/2020 03:27
Szukam pomocy domowej 668807561

Nabuzowany
20/11/2019 12:33
Sprzątanie domów, mieszkań. Mycie okien. Prasowanie. Profesjonalne środki czystości. tel. 693 177 811

mtfzalesie
20/06/2019 20:35
w oklicy Wzgorz zginal 11.06.19 stary czarny kot slepy na oko-nagroda. tel.886217379

faldam7
09/05/2019 19:38
Znajomi szukają domu do wynajęcia w okolicach ZG. W dobrym standardzie tj. nie "ala Gierek" :-) dzwoń do Darka 882941211 lub Asi 600331313

ania123
13/11/2018 14:38
Grabienie lisci, wycinka drzew, porzadkowanie terenow, ukladanie kostki brukowej 889948656 lub 662376520. Drewno kominkowe

ania123
13/11/2018 14:36
Szukam pracy jako niania. Odbiore dziecko z przedszkola lub szkoly i zaopiekuje sie do czasu powrotu rodzicow z pracy. 668 807 561

ania i milosz
31/08/2018 16:33
na chodniku wzdluz Jesionowej znaleziona karta maestercard Revolut na osobe o inicjalach S.P. Czeka bezpiecznie na wlasciciela.

dominkom
23/07/2018 09:32
poszukuję osoby,która naprawi mój laptop asus

gagat
30/06/2018 21:34
Dziś między 9-18.00 zaginął biszkoptowy, pulchny labrador. Znalazcę prosimy o tel. na nr 604338183

Archiwum